Твори
останніх років
Ірен Роздобудько – одна з яскравих представниць постмодернізму, її творчість майорить прапором жіноцтва. В її доробках ми знаходимо дійсно жіночий погляд на почуття, на життя, на творчість.
Героїні її творів неоднозначні і загадкові своєю, можна сказати, подвійною натурою.
Роман (2022 рік)
Неймовірна. Ода до радості
В основі оповіді – сценарій повнометражного художнього фільму «Олена Теліга. Неймовірна»
і чотирисерійного однойменного серіалу. Ця книжка — не біографія в чистому вигляді, а проба просопографічного портрета, на основі вивчення архівних документів
і консультацій
з фахівцями.
Роман (2021 рік)
Фаріде
I премія в номінації "Видані романи" конкурса "Коронація слова - 2021".
У героїні цієї історії
є непрямий прототип – кримсько-татарська дівчина, котра під час окупації Криму нацистами врятувала єврейських дітей від розстрілу. А на цілу епоху пізніше її розшукали врятовані нею люди і вона, вже жінка похилого віку, стала «праведницею світу» — забутою, закатованою .
Роман (2018 рік)
Прилетіла ластівочка
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells.
Роман (2015 рік)
Ґудзик-2
В цій книжці - продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик». Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...
Роман (2014 рік)
Одного разу...
Це книжка про життя. Радянське дитинство, студентська молодість, похмурий період «заробляння грошей» у 90-х, дитячі спогади про бабусине «абалдєнне» пальто і сукню, яку та шила для поїздки в Китай до дідуся. А ще про те, що ніколи не треба здаватися, треба мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю.
Роман (2013 рік)
Все, що я хотіла сьогодні...
Одна доволі відома американська рок-група співає у своїй пісні, що «сьогодні може бути кращий, сьогодні може бути гірший, сьогодні може бути останній день твого життя». Саме ці рядки стали девізом одного дня «середньостатистичної тридцятирічної баби», як називає свою героїню.